שם מלא
אימייל
טלפון
נושא
עיסוי שבדי

העיסוי הוא אחת משיטות הריפוי העתיקות ביותר.

העיסוי הוא מערכת של תנועות, לחיצה ולישה, המופעלות על אזורים שונים בגוף.

העיסוי מפיג כאבים, מרגיע, ממריץ את מחזור הדם ומשפר את מתח השרירים.

העיקרון הבסיסי בכל סוגי העיסוי השונים, מבוסס על תגובת האינסטינקט להניח יד על אזור כואב, רק עצם המגע/השפשוף מפזר את תחושת המצוקה והכאב.

המגע גורם לגירוי עצבי המשחרר מהמוח אל הגוף אנדורפינים – חומר המסייע בשיכוך כאבים ובעל יכולת לרומם את מצב הרוח.

טכניקת הטיפול בעיסוי מבוססת על מגע רציף וזורם, שבמהלכו המטפל מעביר את ידיו על גופו של המטופל בתנועות של החלקה, לישה, חיכוך ולחץ. תנועות אלו ממריצות את זרימת הדם בגוף ואת פעילות המערכת הלימפטית, ובכך מסייעות בשיכוך כאבים ומניעת תהליכים המזיקים לגוף.

העיסוי מעניק יותר מאשר תחושה נעימה בעור, הוא פועל גם על הרקמות הרכות (שרירים, גידים, רצועות ועוד), ומשפר את מתח השרירים.

למרות שהעיסוי משפיע בעיקר על השרירים המצויים ממש מתחת לפני העור, הוא מועיל גם לשכבות השרירים העמוקות יותר ולאיברים פנימיים בגוף.

 
עיסוי שבדי- להתחבר לטוב

הרפואה ההוליסטית מטפלת במכלול האדם ושואפת לאיזון של כל האיברים ומערכות האדם וסביבתו.

בחברה המודרנית, בה האדם פונה כל הזמן כלפי חוץ ומוזן מגירויים חיצוניים, הוא מאבד את הקשר עם עצמו ושוכח את טבעו. טיפול במגע מחזיר את האדם למצב בו הוא מרגיש את הגוף שלו, מתחבר מחדש לגוף שלו, לצרכים הבסיסיים של גופו.

האדם היום החי בעולם התובעני שסביבנו, עולם של מרוץ אחר מטרות שלא נגמרות, כל מטרה מביאה איתה מטרה חדשה, כל רצון שמסופק מביא אחריו רצון יותר גדול מקודמו. סף הסיפוק שלנו רק הולך וגדל, ואיתו המטרות האינסופיות.

אנו מוזנים מדאגות, מתחים, התרוצצויות שלא נגמרות, צורך בשליטה ופחד מאיבוד שליטה.

דרך העיסוי והמגע, האדם לומד לאט לאט להרפות, לשחרר, שהכל בסדר גם אם לא נמצא ב"היכון" כל הזמן ובשליטה על מה שקורה. אפשר להרפות את הראש, להרגיש את הכבדות של הראש, להרפות את העיניים, להרפות את הרגליים והידיים - לשחרר!!

מותר להירגע, לקחת פסק זמן מהמרוץ האינסופי שסביבנו, ולתת לעצמנו חוויה ומקום של שקט ומנוחה מלאה. כשנצא שוב אל העולם, נשפיע מהרוגע שלנו גם לאחרים, והכל ייראה רגוע וטוב יותר.
 עִיגוּל קליניקה הוליסטית לרפואה משלימה, פתח תקווה, טלפון : 052-2450459 

כל הזכויות שמורות © reflexigul.co.il

עיסוי נשים בהריון פתח תקווה , עיסוי שוודי  , רפלקסולוגיה בפתח תקווה